poniedziałek, 25 czerwca 2012

poniedziałek, czerwca 25, 2012
Mecze ćwierćfinałowe Euro 2012 zakończyło spotkanie Włoch z Anglią. Był to dwudziesty ósmy mecz turnieju. W regulaminowym czasie gry żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki. Również dogrywka nie zmieniła wyniku spotkania i zwycięzcę meczu musiały wyłonić rzuty karne. Rzuty karne to zawsze loteria i gra nerwów. Lepsi okazali się Włosi, którzy wygrali w serii rzutach karnych w stosunku 4:2 (Mario Balotelli, Steven Gerrard, Riccardo MontolivoWayne Rooney, Andrea Pirlo, Ashley YoungAntonio Nocerino, Ashley ColeAntonio Diamanti).

Przewagę w meczu mieli Włosi, ale nie potrafili jej udokumentować bramkami. Najwięcej szans na zdobycie bramki miał Mario Balotelli, ale zawsze obronna ręką z pojedynków ze swoim klubowym kolegą z Manchesteru City, wychodził Joe Hart. Anglicy też mieli kilka okazji na zdobycie bramki, ale fantastycznymi interwencjami popisywał się Gianluigi Buffon. Bramkarz drużyny włoskiej był niesamowicie zmotywowany i z każdej jego interwencji emanowała niezwykła siła. W dużej części to golkiper Włoch jest autorem awansu Squadra Azzurra do półfinału.

To spotkanie zasadniczo różniło się od pozostałych meczów ćwierćfinałowych. Wynik końcowy był sprawą otwartą aż do końcowych minut.