czwartek, 14 czerwca 2012

czwartek, czerwca 14, 2012

W dwunastym meczu Euro 2012 spotkały się reprezentacje Niemiec i Holandii. Przed rozpoczęciem Euro 2012 ten meczy był typowany jako mecz o pierwsze miejsce w grupie. Z punktu widzenia polskiej reprezentacji miał on wyłonić przeciwnika dla naszych reprezentantów w ćwierćfinale rozgrywek.

Mecz zakończył się zwycięstwem Niemiec w stosunku 2:1. W ten sposób doszło do pierwszego rozstrzygnięcia na Mistrzostwach Europy. Niemcy awansowały do ćwierćfinału rozgrywek.

Bohaterem zwycięskiej drużyny został Mario Gomez, który zdobył dwie bramki w 24 i 36 minucie meczu. W ten sposób napastnik reprezentacji Niemiec objął prowadzenie w klasyfikacji króla strzelców Euro 2012.

Mecz był niezwykle zacięty i podobnie, jak w meczu z Danią, Holendrom nie dopisywało szczęście. Zdołali zdobyć tylko jedną bramkę, za sprawą Robina van Persie. Bramka zdobyta na 15 minut przed zakończeniem meczu nie zdołała na tyle zmobilizować Holendrów, aby wyrównali stan meczu, bo nie byli tego w stanie zrobić. Holendrzy grali za 100% swoich aktualnych możliwości, ale szczęścia nie mieli za grosz w tym meczu, podobnie, jak w meczu z Danią.

Porażka nie dyskwalifikuje Holandii z Euro 2012, ale znacznie ogranicza szanse na pozostanie w turnieju. Już nie wystarczy wygrać wysoko z Portugalią. Jeszcze Dania musi przegrać z Niemcami.

Po zakończeniu meczu Niemiec z Holandią rozgrywki grupowe osiągnęły półmetek. Do rozegrania pozostało jeszcze dwanaście spotkań w grupach.