czwartek, sierpnia 09, 2012

David Rudisha bohaterem dnia Igrzysk.
nowy rekord świata na 800 metrów:
1.40,91
Po odpadnięciu polskich siatkarzy z Igrzysk, Prezes PZPS Mirosław Przedpełski powiedział: "Trener Anastasi zbudował dobrą drużynę i jedna, czy nawet dwie porażki tego nie przekreślą. Mam, i nie tylko ja, pełne zaufanie do niego. Przedłużyliśmy niedawno umowę do 2014 roku z myślą o mistrzostwach świata, których jesteśmy gospodarzem. Na pewno szkoleniowiec po igrzyskach przygotuje raport, gdzie został popełniony błąd. Być może szczyt formy został niepotrzebnie zbudowany na Ligę Światową, zamiast na igrzyska". Bardzo mądra decyzja, bo wkład trenera w tą porażkę jest jednak najmniejszy. To siatkarze nie stanęli na wysokości zadania. Oprócz trenera jest potrzebny od zaraz  charyzmatyczny psycholog. Mleko się wylało i nie będą pastwił się nad poszczególnymi siatkarzami ... a z chęcią bym paru przyłożył. Tylko nie śpiewajcie, że nic się nie stało!

Bartosz Kurek napisał dzisiaj na swojej swoim profilu na facebooku: "Dziękujemy Wam za wsparcie, mamy nadzieję, że w najbliższych imprezach uda nam się Wam dać radość. W Londynie się nie udało i jest nam cholernie przykro z tego powodu. Jechaliśmy tutaj z innymi nadziejami"

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja na torze w Eton Dorney zdobyły brązowy medal w sprinterskim wyścigu kajakarskich dwójek (K2) na 500 metrów. Wygrały Niemki, przed Węgierkami. Polki od samego początku uplasowały się na trzeciej pozycji. Przez pewien czas wyglądało na to, że zaatakują wyższą pozycję, ale na ostatniej setce osłabły i bardzo szybko zbliżały się do nich Chinki, ale udało się dowieźć trzecie miejsce do mety.

Polka Natalia Charłos w maratonie pływackim na akwenie otwartym na dystansie 10 kilometrów zajęła 15 miejsce. Wygrała Węgierka Eva Risztov, przed Amerykanką Haley Anderson i Włoszką Martiną Grimaldi. Węgrzy szaleją na tych Igrzyskach Są świetnie przygotowani, szczególnie w kajakarstwie. To była kiedyś wielka olimpijska potęga ... i próbują wrócić do dawnych lat świetności. Brawo Madziarzy!

Sztafeta 4x400 m mężczyzn nie wystąpi w finale, nasz zawodnik w  taekwondo Michał Łoniewski przegrywa 5:12 z zawodnikiem z Afganistanu  ... to ostatnie wiadomości z londyńskich aren  ... informacje o przegranej i dalekim miejscy przeważają ... kibice chcieliby przeżywać radość ze zwycięstw jednej z najliczniejszych reprezentacji na Igrzyskach w Londynie, a tymczasem bombardowani jesteśmy fatalnymi informacjami o kolejnych nieudanych występach naszych sportowców Nasi sportowcy, w zdecydowanej większości nie są w stanie rywalizować z czołowymi zawodnikami z innych państw, a przecież mieli czas na przygotowanie i przeznaczono na to masę pieniędzy. Kto nad tym panuje i zarządza? Leśne dziadki? Czy po Londynie znowu ktoś zacznie nam przypominać maksymę barona Pierre de Coubertin, że najważniejszy jest udział, a nie wynik. Powiedzcie to Chińczykom lub Amerykanom, nie mówiąc już o Brytyjczykach, Koreańczykach lub Węgrach!

3 x Jamajka !!! Usain Bolt złotym medalistą na 200 metrów (19:32). Drugie miejsce dla Yohana Blake'a, a trzecie dla młodziaka Warrena Weirda.

Kenijski mistrz świata z Daegu David Rudisha został mistrzem olimpijskim w biegu na 800 metrów. Czasem 1.40,91 ustanowił nowy rekord świata. To pierwszy rekord świata w lekkoatletyce na Igrzyskach w Londynie. To był najszybszy bieg w historii 800 metrów. Wszyscy uczestnicy biegu osiągnęli rezultaty poniżej 1:44 i za wyjątkiem jednego zawodnika poprawili rekordy życiowe i rekordy swoich państw. Ten dzień miał należeć do Usaina Bolta, a należy do Davida Rudishy.

Premier Ukrainy Mykoła Azarow powiedział, że "Ukraina straciła już sześć medali igrzysk olimpijskich w Londynie wskutek niesprawiedliwych decyzji sędziów ... Państwo musi być silne, a wtedy medale nie będą odbierane". Ukraina do tej pory zdobyła 10 medali, a w Pekinie 27. Niektóre państwa traktują wyjazd na Igrzyska, jak wyprawę wojenną na której najważniejsze są łupy ... przepraszam medale. Więcej dystansu. To tylko sport. Niemcy w Pekinie w lekkoatletyce zdobyli tylko jeden medal i nikt nie robił tam z tego tematu wagi narodowej. Na pewno było im bardzo przykro, bo Niemcy przez całe dekady odgrywały wiodącą rolę w lekkoatletyce.