piątek, 10 sierpnia 2012

piątek, sierpnia 10, 2012
Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem.

To 10 medal zdobyty przez Polskę w Londynie.
Mistrz świata i Europy na dystansie 200 metrów Piotr Siemionowski zajął szóste miejsce w półfinale (35,607 sek.) i nie awansował do finału. Wyścig wygrał Ed McKeever (Wielka Brytania), którego Siemionowski pokonał w zeszłym roku i na mistrzostwach świata i Europy." To dla mnie szok. Nie wiem, co się stało. Nie mam pojęcia. Wiem, że zawiodłem wszystkich, a najbardziej siebie. Przepraszam. Po prostu byłem dzisiaj za słaby" ... to słowa, które wypowiedział po wyścigu nasz zawodnik. Stało się to, co musiało się stać. Po prostu nie potrafimy przygotować naszych sportowców ma najważniejszą imprezę dla kajakarzy. Mistrzów świata i Europy mamy multum, ale mistrza olimpijskiego nie mamy ani jednego. ... i pewnie będzie to jeszcze bardzo długo trwało. Nie mam najmniejszych pretensji do naszych kajakarzy. Mam za to olbrzymie pretensje do ich trenerów. Może czas zmienić zawód?

Marta Walczykiewicz zajęła drugie miejsce w swoim półfinale K1 na 200 m i wystąpi w wyścigu finałowym. Polka wystartowała bardzo dobrze i objęła prowadzenie. Na finiszu jednak trochę osłabła i została wyprzedzona przez Węgierkę.

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem. Przez cały konkurs Polka oddawała bardzo dalekie rzuty. Największą odległość osiągnęła w ostatniej próbie 77,60 m, co dało jej tytuł wicemistrzyni olimpijskiej. Złoty medal zdobyła Tatiana Łysenko, która rzutem 78,18 m pobiła rekord olimpijski. Brązowy medal przypadł Betty Heidler rzutem na odległość 77,13 m.
W trakcie konkursu doszło do skandalicznej pomyłki sędziowskiej w trakcie pomiaru rzutu piątej kolejki Betty Heidler. Niemka rzuciła 77,13 m, a sędziowie podali wynik w okolicy 72 m. W wyniku protestów Niemki, sędziowie nakazali powtórzenie rzutu. Niestety rzut był nieudany. Przez cały czas Heidler protestowała i nie zaniechała protestów po zakończeniu zawodów. Jak się okazało, w miejscu, w które posłała młot, sędziowie zostawili monetę. Dodatkowy pomiar, już po zakończeniu konkursu, dał wynik 77,13 m. To oznaczało brązowy medal dla Niemki, kosztem Chinki Wenxiu Zhang, która została wcześniej poinformowana o zajęciu trzeciego miejsca.
Całe szczęście, że Anita Włodarczyk w ostatnim rzucie uzyskała lepszy rezultat ... i srebrny medal Anity został ocalony. Jakby by na to nie patrzeć, to jest skandal!

Polska sztafeta męska 4x100 m zajęła szóste miejsce w półfinale i nie awansowała do finału. Polacy pobiegli jednak znakomicie i pobili 32-letni rekord Polski czasem 38,31 s. Nie ma finału, ale to wielki sukces naszej sztafety. Polacy biegli w składzie: Kamil Masztak, Dariusz Kuć, Robert Kubaczyk i Kamil Kryński.

Dzisiaj padł kolejny fantastyczny rekord świata w lekkoatletyce. Sztafety USA kobiet 4x100 m w składzie: Tianna Madison, Allyson Felix, Bianca Knight, Carmelita Jeter pobiła rekord należący do NRD od 27 lat aż ... 0,55 sekundy! Nowy rekord świata to 40,82 s. Niewiarygodne! Super gwiazda Marlies Göhr, która biegła w sztafecie niemieckiej 27 lat temu w Canberze ma dzisiaj 54 lata. Ile lat przetrwa ten rekord?

Rosjanie w finale siatkówki męskiej po zwycięstwie nad Bułgarią 3:1. Bułgaria zagrała dużo mądrzej, niż Polacy z Rosjanami. Mieli dużą szansę do doprowadzenia do tie-break'a, ale pogubili się w końcówce czwartego seta. W drugim półfinale Brazylia wygrała z Włochami bez najmniejszych problemów 3:0. Po tym co pokazały w półfinałach oba zwycięskie zespoły, faworytem i to ... zdecydowanym do zdobycia złota olimpijskiego jest Brazylia. Ale dopiero w niedzielę okaże się, kto będzie chodził przez cztery lata w glorii mistrza olimpijskiego. Faworyci nie zawsze wygrywają. Polska też była faworytem ... nawet murowanym!