sobota, 4 sierpnia 2012

sobota, sierpnia 04, 2012
Polscy Siatkarze wygrali z Wielką Brytanią 3:0. Rywal startuje w Igrzyskach tylko z racji tego, że takie prawo przysługuje gospodarzom. Wielka Brytania to najsłabsza drużyna siatkarska występująca w Londynie. Niektórzy fachowcy twierdzą, że Brytyjczycy nie mieliby większych szans z czołowymi drużynami kobiecymi. Może to jednak przesada.

Drugi medal był o krok! Sylwii Bogackiej nie udało się wywalczyć drugiego olimpijskiego medalu. Polka po bardzo zaciętej walce zakończyła strzelanie z karabinu na dystansie 50 m w trzech pozycjach na czwartym miejscu. Druga z naszych reprezentantek Agnieszka Nagay też wystąpiła w finale, w którym zajęła ósmą pozycję. Świetna postawa naszych reprezentantek w strzelectwie sportowym na Igrzyskach. Brawo!

Mistrzynią olimpijską w triathlonie została Szwajcarka Nicole Spirig, która po niezwykle wyczerpującym biegu pokonała na finiszu ułamkami sekund Szwedkę Lisę Norden.

Serena Williams wygrała z Marią Szarapową 6:0 6:1 w finale gry pojedynczej kobiet. Wynik mówi wszystko. Brązowy medal zdobyła Wiktoria Azarenka. Nie wiem, czy do naszej gwiazdy tenisa dotrze kiedykolwiek, jaką szansę zaprzepaściła i jak ważny jest turniej olimpijski? Mam co do tego wątpliwości, słysząc jej wypowiedzi o wyższości turniejów Wielkiego Szlema nad turniejem olimpijskim. Myślę, ze medalistki z Londynu mają jednak inne zdanie.

Brytyjczycy szaleją na stadionie lekkoatletycznym. Zdobyli dzisiaj 3 złote medale. Jessica Ennis została mistrzynią w siedmioboju, Greg Rutherford zdobył złoty medal w skoku w dal, a Mohamed Farah wygrał bieg na 10 000 m. Gwoździem dzisiejszego dnia był bieg kobiet na 100 m. Najszbszą kobietą globu została Shelly-Ann Fraser-Pryce z Jamajki. To już trzeci lekkoatleta, który obronił tytuł mistrza olimpijskiego z poprzednich Igrzysk.

Zakończyli zmagania pływacy. Do historii sportu przejdzie wyczyn Michaela Phelpsa, który zdobył w trakcie swoich startów na igrzyskach 22 medale. Nikt w przeszłości tego nie dokonał. Swój rekord przypieczętował dzisiaj zdobyciem złotego medalu w sztafecie 4x100 stylem zmiennym. Na Igrzyskach w Londynie zmienił się układ sił w pływaniu. Drugą potęgą pływacką stały się Chiny. Australia, która od lat rywalizowała z USA o prymat na pływalni zdobyła tylko jeden złoty medal. Sensacją zawodów w Londynie były złote medale zdobyte przez 15 i 16 letnie pływaczki. Niestety Polacy nie byli odpowiednio przygotowani do zmagań na Igrzyskach i wracają z tych zawodów bez medalu.

Wielka Brytania zdobyła dzisiaj worek medali, głównie w lekkoatletyce i na torze kolarskim i zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej, którego nie powinna oddać do końca Igrzysk.