Mamy drugi medal w RS:X. Zofia Noceti Klepacka dzięki fenomenalnej końcówce w ostatnim wyścigu  awansowała z piątego na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyła brązowy medal w żeglarstwie w klasie RS:X. Złoty medal zdobyła Hiszpanka Marina Alabau Neira, a srebrny Finka Tuuli Petaja, która w wyścigu finałowym finiszowała tuż za Polką i dzięki temu o 1 punkt wyprzedziła w klasyfikacji generalnej naszą zawodniczkę. ... po zakończeniu zawodów polscy kibice przeżyli szok. Druga na mecie ostatniego wyścigu Ukrainka Olha Maśliwiec złożyła protest, zarzucając Polce korzystanie z nieregulaminowego sprzętu. Dokładnie nikt nie wiedział o co tak naprawdę chodzi. Dopiero Paweł Kowalski, trener polskiej kadry windsurfingu wyjaśnił, że "Ukrainka stwierdziła, że mamy zbyt niską sumę ubezpieczenia. Była oczywiście w wielkim błędzie. A do tego postąpiła bardzo brzydko i mało sportowo".
Oczywiście jury odrzuciło protest Ukrainki. Ta sytuacja bardzo popsuła naszej surferce chwile, w których zawodnicy najbardziej cieszą się z osiągniętego sukcesu. Postępowanie zawodniczki ukraińskiej można skwitować jednym słowem: paskudne.

Reprezentacja Meksyku to pierwszy finalista piłkarskiego turnieju mężczyzn. W półfinale Meksyk pokonał rewelacyjną Japonię 3:1 (1:1). Wszystko wskazuje na to, że w finale spotkają się z Brazylią.  ... I tak też się stało. Reprezentacja Brazylii awansowała do finału. W półfinale Canarinhos bez problemów pokonali Koreę Południową 3:0 (1:0). Brazylia przyjechała na Igrzyska z jednym celem i nie powinna mieć kłopotów ze zdobyciem złotego medalu.

Nie awansowali do finału biegu na 800 metrów mężczyzn Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Polacy odpadli w półfinałach, zajmując w swoich biegach półfinałowych odpowiednio 3 i 4 miejsce. Z trzech półfinałów awansowało po 2 najlepszych z każdego biegu plus dwaj zawodnicy z najlepszymi czasami. Niewielu liczyło, ze nasi średniodystansowcy zdołają zdobyć medal, ale występ obu naszych zawodników w finale olimpijskim wydawał się raczej pewny. To duże rozczarowanie.

Piotr Małachowski zajął piąte miejsce w rzucie dyskiem. W swoim najlepszym rzucie uzyskał 67,19 m. Złoty medal zdobył faworyt konkursu Niemiec Robert Harting dzięki rzutowi na odległość 68,27 m. Konkurs stał na średnim poziomie i gdyby nie kłopoty zdrowotne naszego zawodnika, to medal byłby w jego zasięgu.