piątek, sierpnia 03, 2012
Złoty Piątek w Londynie
przejdzie do historii
polskiego sportu
Kolejny dzień i koszmar trwa. Znowu zaczynamy od informacji o kolejnej porażce polskiego zawodnika. Janusz Wojnarowicz (judo kat +100 kg) przegrał swoją pierwsza walkę z pięciokrotnym mistrzem świata Teddy Rinerem i odpadł z olimpijskiego turnieju judo. ... ale nasz zawodnik miał po prostu pecha. Teddy Riner został bezapelacyjnie mistrzem olimpijskim.

Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali w 1/8 finału Szwajcarów Sebę Chevalliera i Saschę Heyera 21:18, 21:17 i awansowali do 1/4 turnieju olimpijskiego. Pierwsza ósemka na Igrzyskach to jest już coś. Czekamy na więcej, ale na kursie kolizyjnym są aktualni mistrzowie świata.

Tomasz Majewski rezultatem 21,03 m, który osiągnął w pierwszej próbie eliminacji pchnięcia kulą, zapewnił  sobie awans do finału.

Polska czwórka bez sternika wagi lekkiej w składzie Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski, aktualni mistrzowie olimpijscy z Pekinu, zajęła ostatnie  miejsc w finałowym wyścigu olimpijskim. Nie takiego startu oczekiwali kibice. Dla Kolbowicza są to prawdopodobnie ostatnie igrzyska olimpijskie. Wioślarz w czerwcu skończył 41 lat.

Dwójka podwójna kobiet
Magdalena Fularczyk  i Julia Michalska
wywalczyła brązowy medal w wioślarstwie!
Gdy wydawało się, że nasi wioślarze przyjadą z Igrzysk bez medalu, w ostatniej chwili ta sztuka udała się dwójce podwójnej kobiet.

Kolejne dyskwalifikacje za stosownie niedozwolonego dopingu. Amine Laalou (Maroko), która miał pobiec w biegu na 1500 m została zawieszona przez własną federację i usunięta ze składu reprezentacji na igrzyska olimpijskie za stosowanie furosemidu. Kolarka torowa startująca w keirinie, Wiktoria Baranowa (Rosja) została zdyskwalifikowana przez UCI z uwagi na pozytywny wynik testu dopingowego na testosteron.

Typowany przez wszystkich fachowców na kandydata do medalu olimpijskiego młociarz Paweł Fajdek spalił wszystkie trzy próby w konkursie kwalifikacyjnym i nie wystąpi w finale olimpijskim. Na całe szczęście Szymon Ziółkowski nie zawiódł i bez problemu uzyskał kwalifikacje do finału.

Phelps śrubuje rekord. Wygrywając 100 m stylem motylkowym Michael Phelps zdobył dzisiaj swój 21 medal igrzysk olimpijskich. To nie jest jeszcze jego ostatnie słowo na tych Igrzyskach.

Złoty medal odpłynął ! Konrad Czerniak zajął ósme miejsce w finale na 100 m stylem motylkowym. Miał niepowtarzalną okazję do zdobycia złota olimpijskiego. Gdyby popłynął tak, jak to zrobił w ubiegłorocznych mistrzostwach świata, to zdobyłby złoty medal. Kto przygotowywał naszych pływaków na Igrzyska ? Konrad Czerniak powiedział po wyścigu, że jest w lekkim szoku. Myślę, że większość sympatyków polskiego pływania jest w głębokim szoku !

Adrian Zieliński został mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów w kategorii 85 kg. Olbrzymia radość. Brawo !

Tomasz Majewski obronił tytuł mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą. Pierwszy taki mistrz od Igrzysk w Melbourne