niedziela, 29 lipca 2012

niedziela, lipca 29, 2012
Nasza nadzieja na medal
Agnieszka Radwańska za burtą.
Polscy siatkarze wygrali pierwszy mecz w grupie z Włochami 3:1. Z minuty na minutę nasi zawodnicy rozkręcali się, a w ostatnim secie zdemolowali Włochów w stosunku 25:14

Mateusz Polaczyk już w pierwszej rundzie rywalizacji kajakarzy górskich zapewnił sobie awans do półfinału.

Klątwa chorążego trwa !!!. Chorążym polskiej reprezentacji był zawsze wybitny sportowiec, który miał duże szanse na medal olimpijski. "Tradycją" stało się, że dla tych zawodników to były Igrzyska bardzo rozczarowujące. Na Igrzyskach w Londynie chorążym reprezentacji była Agnieszka Radwańska, która opromieniona sukcesem w turnieju Wimbledońskim zaliczana była do faworytów turnieju. Niestety, ale swój pierwszy mecz w turnieju tenisowym nasza zawodniczka przegrała i odpadła z rywalizacji. Medalu nie będzie. Dla kibiców to wielki zawód.

Polska czwórka bez sternika wagi lekkiej zajęła czwarte miejsce w repasażach i nie zakwalifikowała się do półfinału wioślarskich zmagań. W Pekinie nasza czwórka, w niemal tym samym składzie zdobyła srebrny medal. Co prawda nie byli wymieniani wśród tych co mają szanse na medal, ale obniżka lotów jest olbrzymia.

W walce o brązowy medal w turnieju judoków w kategorii 66 kg Paweł Zagrodnik przegrał w dogrywce przez ippon z mistrzem świata, Japończykiem Masashim Ebinumą. Straciliśmy brązowy medal przez decyzję sędziowską. Zagrodnik wykonał rzut na ippon, co oznacza koniec walki, ale po chwili sędziowie zmienili decyzję na wazari. Plecy Japończyka wyraźnie zetknęły się z matą. Widzieli to wszyscy, tylko nie widziało to dwóch sędziów. Sędzia główny sygnalizował ippon. Niestety, ale niektóre nacje w takich sportach, jak judo są faworyzowane od ... zawsze. Paweł Zagrodnik powiedział po walce, że nie czuje się skrzywdzony przez sędziów.

Z powodu dopingu sprinterka Tameka Williams (Saint Kitts i Nevis) została wykluczona z igrzysk olimpijskich w Londynie. Wnioskowała o to jej federacja lekkoatletyczna.

Wang Zengyi przegrał z reprezentującym Hiszpanię Zhiwenem He 3:4 w drugiej rundzie singlowego turnieju tenisa stołowego i odpadł z dalszej rywalizacji. "Wandżi" (29 lat) przegrał z zawodnikiem, który skończył już 50 lat. Zhiwenem He urodził się 31 maja 1962 roku. Okres czynnego uprawiania sportu na wyczynowym poziomie rośnie. Czekamy na zawodników, którzy przekroczą 60 lat, a będą z powodzeniem występować na Igrzyskach.

Chiny demolują Igrzyska w Londynie.

Po dwóch dniach Igrzysk Niemcy nie zdobyli nawet jednego medalu. Nie tak dawno DDR demolowało Igrzyska, jak obecnie robią to Chiny

Na pływali rekord świata za rekordem, a reprezentantów Polski nie widać.