W ostatnim dniu igrzysk rozdano medale w trzech konkurencjach:

Bobsleje. Czwórki mężczyzn
Rosja 1 (Aleksander Zubkow, Aleksiej Niegodajło, Dmitrij Trunienkow, Aleksiej Wojewoda) 3:40.60
Łotwa 1 (Oskars Melbardis, Daumants Dreiskens, Arvis Vilkaste, Janis Strenga) +0.09
USA 1 (Steven Holcomb, Curtis Tomasevicz, Steven Langton, Christopher Fogt) +0.39

Polacy zajęli 27. miejsce (Dawid Kupczyk,Daniel Zalewski, Michał Kasperowicz, Paweł Mróz)

Finlandia

Kanada zdobyła olimpijskie złoto po raz dziewiąty. W finale zwyciężyła Szwecję 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)

Na zakończenie igrzysk odbyła się piękna uroczystość zamknięcia igrzysk w Soczi. Chyba wszystkim, którzy oglądali tą uroczystość, zapadnie w pamieć zaaranżowana wpadka z piątym kołem olimpijskim, którą utworzyli tancerze. Było to nawiązanie do uroczystości otwarcia, gdy jedno z kółek olimpijskich nie otworzyło się z przyczyn technicznych.

Dla polskiego sportu igrzyska na rosyjskiej ziemi to najlepsze igrzyska w całej historii startów Polaków na tej imprezie. Polscy sportowcy zdobyli 4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Chyba nikt w Polsce nie spodziewał się, że będzie to aż tak udana impreza. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 11. miejsce!

Następne zimowe igrzyska olimpijskie odbędą się w Pyeongchang w 2018 roku.