sobota, 22 lutego 2014

sobota, lutego 22, 2014
2
Przedostatni dzień igrzysk w Soczi był pięknym dniem dla polskich panczenów. Obie polskie drużyny zdobyły medale.

Srebrny medal wywalczyła drużyna panczenistek w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska (we wcześniejszych biegach wystąpiła Natalia Czerwonka). Złoto było poza zasięgiem Polek. Wygrała Holandia (Marrit Leenstra, Jorien Ten Mors i Ireen Wust). Brązowy medal wywalczyły Rosjanki, które w półfinale musiały uznać wyższość Polek.
Zbigniew Bródka podwójny medalista igrzysk w Soczi
Brązowy medal zdobyła drużyna panczenistów w składzie Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański. Losy medalu ważyły się do ostatniego okrążenia. Przez prawie cały dystans prowadzili Kanadyjczycy, ale im bliżej końca tym Polacy jechali szybciej, a Kanadyjczycy słabli. Polacy wygrali z czasem 3.41,94. Kanadyjczycy nie wytrzymali tempa i ukończyli bieg z wynikiem 3.44,27. Złoto od początku było zarezerwowane dla Holendrów, którzy nie tylko pobili Koreańczyków, ale również rekord olimpijski czasem 3.37,71.

Polscy kibice mocno liczyli na kolejny medal Justyny Kowalczyk na dystansie 30 km stylem dowolnym. Jednak to nie był ani styl, ani dzień naszej mistrzyni. Wszystkie medale zdobyły Norweżki, a złoty Marit Bjoergen. W ten sposób Norweżka stała się najbardziej utytułowaną sportsmenką w historii zimowych igrzysk. W sumie zdobyła 6 złotych medali, 3 srebrne i 1 brązowy.

Medaliści piętnastego dnia igrzysk w Soczi:
Narciarstwo alpejskie, slalom mężczyzn
Mario Matt / Austria 1:41.84
Marcel Hirscher / Austria +0.28
Henrik Kristoffersen / Norwegia +0.83

Polacy: 23. Michał Jasiczek +11.64. Maciej Bydliński nie ukończył I przejazdu a Mateusz Garniewicz nie ukończył II przejazdu

Biathlon Sztafeta mężczyzn, 4x7.5 km
Rosja (Aleksiej Wołkow, Jewgienij Ustiugow, Dmitri Małyszko, Anton Szypulin) 1:12:15.9 (0+8)
Niemcy (Erik Lesser, Daniel Boehm, Arnd Peiffer, Simon Schempp) +3.5 (0+2)
Austria (Christoph Sumann, Daniel Mesotitsch, Simon Eder, Dominik Landertinger) +29.8 (0+7)

Polacy zajęli ostatnie 19. miejsce i zostali zdublowani (Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek, Łukasz Słonina, Rafał Lepel) strata 1 rundy (2+12)

Narciarstwo biegowe, 30 km kobiet ze startu wspólnego stylem dowolenym
Marit Bjoergen / Norwegia 1:11:05.2
Therese Johaug / Norwegia +2.6
Kristin Stoermer Steira / Norwegia +23.6

Miejsca Polek: 33. Sylwia Jaśkowiec +4:42.4, 41. Paulina Maciuszek +7:39.5, 43. Kornelia Kubińska +8:52.5