niedziela, 16 lutego 2014

niedziela, lutego 16, 2014
2
Dzisiejszy dzień to dzień smakowania wczorajszych sukcesów. Nasi wczorajsi zwycięzcy olimpijscy odebrali złote medale i wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego.

Kamil Stoch otrzymał złoty medal z rąk przedstawicielki Filipin w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim Mikaeli Cojuangco-Jaworski. To złota medalistka Igrzysk Azjatyckich w 2002 roku w jeździectwie.

Kilkanaście minut po Kamilu Stochu, złoty medal olimpijski odebrał Zbigniew Bródka. Medal wręczył mu prezydent Międzynarodowej Federacji Łyżwiarskiej Włoch Ottavio Cinquanta.

Wszystkie medale olimpijskie, które wręczane były w niedzielę zawierały fragment meteorytu, który spadł w okolicach Czelabińska 15 lutego 2013 roku. Zawodnikom, którzy zdobyli medale na Igrzyskach w Soczi dokładnie rok po tym wydarzeniu wręczono specjalne medale olimpijskie z fragmentem meteorytu.

W dziewiątym dniu Igrzysk w Soczi wyłoniono zwycięzców w 4. konkurencjach. Gęsta mgła uniemożliwiła rozegranie w niedzielę biegu biathlonowego ze startu wspólnego na 15 km. Bieg będzie rozegrany w poniedziałek . Oto medaliści dziewiątego dnia Igrzysk:

Charlotte van Beek / Holandia +1.03

Katarzyna Bachleda-Curuś zajęła 6. miejsce z czasem 1.57,18. Na pierwszych 4. miejscach Holenderki. Największe talenty w łyżwiarstwie szybkim rodzą się tylko w Holandii? To są cuda w które aż trudno uwierzyć! Niewątpliwie Holendrzy wyspecjalizowali się w tej dyscyplinie i pomaga im ich własna technologia sprzętowa i medyczna, która nie jest dostępna sportowcom w innych państwach.

Na 11. pozycji uplasowała się Luiza Złotkowska z czasem 1.58,18, a na 15. miejscu była Natalia Czerwonka, która uzyskała czas 1.58,46.