piątek, 21 lutego 2014

piątek, lutego 21, 2014
1
Koreańczyk Hyun-Soo Ahn - 안현수, a obecnie Victor An to wielokrotny złoty medalista w short tracku. Dla swojej ojczyzny zdobył 3 złote medale i jeden brązowy w trakcie igrzysk Turyn 2006. Jednak w 2011 roku po konflikcie z federacją koreańską Ahn zmienił obywatelstwo na ... rosyjskie. Dla swojej nowej ojczyzny wywalczył w Soczi ... 3 złote i jeden brązowy medal!  Następne igrzyska odbędą się w Korei. Czy 32 letni wówczas Koreańczyk będzie reprezentował nową ojczyznę w starej ojczyźnie? Pokręcone są losy sportowców!

Polskie drużyny łyżwiarskie zwyciężyły w ćwierćfinałach Norwegię i awansowały do półfinałów. Niestety nasi panczeniści trafili w półfinale na zdecydowanych faworytów zespół Holandii i ... odpuścili wyścig. Przegrali z Holendrami o 11 sekund. Jutro walka o brązowy medal z Kanadą.

Nasze panczenistki rozegrają jutro bieg półfinałowy z Rosją. W ćwierćfinale Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska zdecydowanie zwyciężyły Norweżki.

Medaliści czternastego dnia igrzysk w Soczi:
Biathlon, sztafeta kobiet
Ukraina 1:10:02.5
Rosja +26.4
Norwegia +37.6

Polska zajęła 10. miejsca (Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz) +2:31.9 (4+8). Sprawę "załatwiła" już na pierwszym strzelaniu Krystyna Pałka, która na 8 strzałów trafiła tylko raz!