poniedziałek, października 08, 2012
Korona Kielce stadion
Stadion Korony Kielce
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
Korona po raz pierwszy wygrała z Zagłębiem Lubin w całej swojej historii występów w Ekstraklasie. Ten mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie Korona panowała niepodzielnie na boisku, natomiast w drugiej połowie role odwróciły się całkowicie. Ostatnie dziesięć minut to bezmyślne wybijanie piłki przez wszystkich piłkarzy Korony. Nie potrafili zawiązać ani jednej akcji. To był antyfutbol!
Widzów 6 102.

MVP: ... nie w tym meczu

Bramka: Maciej Korzym (32)

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze 1:3 (0:1)
Górnik po wygranej nad Śląskiem nie zwalnia tempa. Podbeskidzie nie miało nic do powiedzenia.
Widzów 3 200

MVP: Arkadiusz Milik

Bramki: Damian Chmiel (88) - Arkadiusz Milik (33, 50), Prejuce Nakoulma (59).

Lech Poznań - Piast Gliwice 4:0 (0:0)
Po pierwszej połowie Lech mógł przegrywać 0:2, ale Piast nie wykorzystał swoich szans. W drugiej połowie Lech wykorzystał wszystkie okazje i rozgromił Piasta 4:0. Wynik nie oddaje jednak faktycznej siły obu drużyn. Lech miał w tym meczu bardzo dużo szczęścia.
Widzów 15 923

MVP: jednego trudno wybrać?

Bramki: Kabba Cessay (50), Bartosz Ślusarski (75), Aleksandar Tonew (78), Patryk Wolski (87)

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin 1:3 (0:0)
Niedawny lider przegrał już drugi mecz  z rzędu i to na swoim boisku. Wydaje się, że limit szczęścia Widzewa wyczerpał się. Drużyna przed sezonem była zaliczana do grupy zespołów, które będą broniły się przed spadkiem ... i mimo fantastycznego startu może to w końcówce sezonu okazać się prawdą, jeżeli Widzewiacy nie wezmą się w garść. Pogoń ma Andradine i to jej główny atut. Wygraną Pogoni w Łodzi można zaliczyć do niespodzianek.
MVP: Edi Andradina
Widzów 4 500

Bramki: Marcin Kaczmarek (66) - Adam Frączczak (54), Robert Kolendowicz (62), Maciej Dąbrowski (78).

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 2:1 (1:1)
To był mecz prawdy dla Polonii. Niestety Polonia przegrała i nie wydaje się, aby włączyła się do poważnej walki o czołowe pozycje w Ekstraklasie. Śląsk miał sporo szczęścia w meczu, bo wyrównująca bramka to "zasługa" bramkarza Polonii, Pawełka. Obie drużyny stworzyły sporo okazji do zdobycia gola. Mecz był wyrównany i sprawiedliwym wynikiem byłby remis.
MVP: Łukasz Gikiewicz
Widzów: 14 012
Bramki: Łukasz Gikiewicz (9), Waldemar Sobota (51) - Paweł Wszołek (5)

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)
Jagiellonia to drużyna, która nie wiadomo po co wychodzi na boisko. Przegrała z drużyną, która niczym specjalnym nie wyróżniła się w tym meczu. Oparcie całej gry o Frankowskiego jak widać nie wychodzi na dobre Jagiellonii. Po meczu trener Hajto powiedział, że "... porażkę biorę całkowicie na swoje barki, nie będę mówił o błędach żadnego z piłkarzy  ...". To brzmi, jak pożegnanie z Jagiellonią.