facebook

sobota, 11 czerwca 2016

sobota, czerwca 11, 2016
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej zainaugurowało spotkanie Francji z Rumunią. Mecz odbył się na stadionie Stade de France w Paryżu. Francja wygrała z Rumunią 2:1 (0:0).

Francja 2 gole
Mecz mógł rozpocząć się sensacyjnie od prowadzenia Rumunów. W 6 minucie Stancu z kilku metrów trafił prosto w Llorisa. To była zapowiedź tego, że Rumunii nie zamierzają w żadnym przypadku ułatwić zadania gospodarzom. Jednak Les Bleus objęli prowadzenie po błędzie rumuńskiego bramkarza Cipriana Tatarusanu, który minął się z piłką na przedpolu bramkowym. Bramkę dającą prowadzenie Francuzom zdobył Olivier Giroud. W najmniej spodziewanym momencie, gdy wydawało się, że Francuzi mają mecz pod kontrolą doszło do faulu Evry w polu karnym. Do remisu doprowadził Bogdan Stancu, który wykorzystał rzut karny. Od tego momentu mecz stał się wyrównany. Z boiska momentami wiało nudą i wydawało się, że obie drużyny pogodziły się z remisem. Jednak kilka minut przed zakończeniem meczu najlepszy na boisku Dimitri Payet zdecydował się na strzał tuż zza pola karnego. Piłka poszybowała z niewiarygodną szybkością i precyzją w kierunku prawego rogu bramki. To był fenomenalny gol.

Rumunia 1 gol
Francuzi niczym nie zachwycili i w tej formie będą mieli wielkie problemy ze zrealizowaniem celu, jakim jest zdobycie tytułu Mistrzów Europy. Rumuni, co prawda przegrali mecz, ale pokazali się jako zmotywowana i co ważne wyrównana drużyna. Większość obserwatorów meczu była zaskoczona poziomem, jaki prezentowali Rumuni na boisku.

Francja - Rumunia 2:1 (0:0)

Bramki: Olivier Giroud (58), Dimitri Payet (89) - Bogdan Stancu (65-k.)

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry)

Żółte kartki: Olivier Giroud - Adrian Popa, Vlad Chiriches, Razvan Rat

Francja: Hugo Lloris – Bacary Sagna, Laurent Koscielny, Adil Rami, Patrice Evra – Blaise Matuidi, N'Golo Kante, Paul Pogba (Anthony Matrial 77.) – Antoine Griezmann (Kingsley Coman 66.), Olivier Giroud, Dimitri Payet (Moussa Sissoko 90.)

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Cristian Sapunaru, Vlad Chiriches, Dragos Grigore, Razvan Rat – Nicolae Stanciu (Alexandru Chipciu 72.), Ovidiu Hoban, Mihai Pintilii – Adrian Popa, Florin Andone (Denis Alibec 61.), Bogdan Stancu