niedziela, 14 sierpnia 2016

niedziela, sierpnia 14, 2016
Ósmy dzień Igrzysk Olimpijskich przyniósł naszych reprezentantów czwarty medal olimpijski

Srebrny medal w konkursie rzutu dyskiem

na IO Rio 2016 wywalczył
Piotr Małachowski
Srebrny medal w konkursie rzutu dyskiem wywalczył Piotr Małachowski. Zwycięstwo w rzucie dyskiem rozstrzygnął przedostatni rzut konkursu. Przez prawie cały konkurs na pierwszym miejscu utrzymywał się Polak. Wszystko zmieniło się po rzucie Martina Kuppera z Estonii, który w ostatniej kolejce osiągnął 66.58 m, co dawało mu w tym momencie srebrny medal. Po chwili do koła wszedł Daniel Jasinski, który po rzucie Estończyka wypadł z grupy medalowej. Niemiec rzucił 67.05 m, co tym samym zepchnęło Christopha Hartinga na czwarte miejsce.

Christoph Harting wszedł do koła po raz ostatni w konkursie olimpijskim w Rio i ... wykonał rzut życia. Wynikiem 68.37 m poprawił najlepszy tegoroczny wynik, który do tej pory należał do Piotra Małachowskiego i wyszedł niespodziewanie na prowadzenie.

Konsternacja i zaskoczenie było nieprawdopodobne. Małachowskiemu pozostał ostatni rzut, który jednocześnie był ostatnim rzutem w konkursie olimpijskim. To było wprost niewyobrażalne, aby w takiej sytuacji nasz zawodnik poprawił i tak bardzo dobry rezultat, którym prowadził przez prawie cały konkurs. Cuda zdarzają się tylko raz i Christoph Harting został mistrzem olimpijskim.

Piotr Małachowski powiedział po konkursie: "To jest sukces, choć stać mnie było, by powalczyć o złoto. Zdobyłem medal dla Polski, po to tu przyjechałem. Mogło być lepiej, ale takie piękno sportu"

Najlepszym podsumowaniem występu polskiego dyskobola niech będą słowa Tomasza Majewskiego: "Piotrek po ośmiu latach wraca na olimpijskie podium. Trzeba się cieszyć ze srebra. Piotrek jest mistrzem świata, mistrzem Europy. Miał do tej pory najlepszy wynik na świecie. Był już drugi na igrzyskach. Cztery lata temu stracił szansę łapiąc kontuzję przed igrzyskami. Dlatego tu celował w złoto. Było ono w jego zasięgu. Szkoda, że się nie udało. Rzucał świetnie, ale niestety Niemiec był lepszy

W pozostałych konkurencjach na IO w Rio Polacy startowali ze zmiennym powodzeniem.

Polscy siatkarze przegrali pierwszy mecz w Rio. Ulegli po zaciętej walce Rosji 2:3 (18:25, 25:16, 18:25, 25:22, 13:15). Niesamowite spotkanie z Rosjanami rozegrał Bartosz Kurek, który niemal nie wygrał tego meczu.

Polscy szczypiorniści wygrali ze Szwecją 25:24 (13:12) w meczu czwartej kolejki fazy grupowej. Pozostał jeszcze jeden mecz do rozegrania i musimy przynajmniej zremisować ze Słowenią.

W pierwszym biegu półfinałowym na 800 metrów Marcin Lewandowski dobiegł do mety na trzecim miejscu z czasem 1:44.56. To najlepszy czas w sezonie naszego zawodnika i jak się potem okazało pierwszy rezultat wśród zawodników, którzy nie zajęli dwóch pierwszych miejsc w biegach półfinałowych. W ten sposób Marcin Lewandowski awansował do olimpijskiego biegu finałowego na 800 m jako szczęśliwy przegrany. Niestety, ale w biegu półfinałowym na 800 m spotkało nas wielkie rozczarowanie. Adam Kszczot nasza nadzieja na medal na 800 m zajął w swoim półfinale trzecie miejsce i nie awansował do finału olimpijskiego. Nasz średniodystansowiec uzyskał dziewiąty czas półfinałów 1.44,70.

Koreanki wygrały z Polkami 45:41 pojedynek o 5. miejsce na IO Rio w szpadzie drużynowej kobiet. Polska szermierka wraca na tarczy z Rio.

Robert Mateusiak i Nadieżdża Zieba wygrali z Chrisem i Gabrielle Adcock 2:1 (18:21, 27:25, 21:9) i awansowali do ćwierćfinału badmintonowego miksta na IO.

Dunka Pernille Blume, zdobyła złoty medal na 50 m stylem dowolnym. To pierwszy złoty medal dla Danii w pływaniu od igrzysk w Londynie w 1948 roku.

Michael Phelps nie zatrzymuje się i zdobywa kolejne medale, śrubując w ten sposób rekord na najbardziej utytułowanego sportowca w historii letnich igrzysk, Powiększył swój dorobek o złoty medal w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym. W sumie to już 28 medali IO, w tym 23 złote.

W finale turnieju tenisowego kobiet Portorykanka Monica Puig pokonała reprezentantkę Niemiec Angelique Kerber 6:4, 4:6, 6:1. Brązowy medal zdobyła Czeszka Petra Kvitova

Zdobywcy medali olimpijskich w ósmym dniu (13 sierpnia) Igrzysk XXXI Olimpiady Rio 2016: