czwartek, 11 sierpnia 2016

czwartek, sierpnia 11, 2016
Piąty dzień zmagań o medale na IO w Rio to kolejny dzień w którym możemy delektować się tym, jak inne nacje zdobywają medale. Po piątym dniu Igrzysk Japonia zdobyła już prawie 20 medali olimpijskich ... a druga Japonia tylko jeden :) To tak pół żartem, pół serio ...

Polscy kolarze szosowi wracają z IO w Rio z tarczą
Polscy kolarze szosowi zakończyli zmagania na IO w Rio. To jedyna, jak dotąd dyscyplina sportu, której reprezentanci mogą powiedzieć, że wracają z Igrzysk z tarczą. Medal Rafała Majki i kilka bardzo dobrych występów pokazały, że polskie kolarstwo szosowe to ścisła czołówka światowa.

Maciej Bodnar w jeździe indywidualnej na czas zajął wyśmienite szóste miejsce, a Michał Kwiatkowski zakończył rywalizację z 14. wynikiem. Na starcie stanęło 35 zawodników, a do pokonania mieli 54,6 kilometra. Faworytów było kilku, a wygrał ten najbardziej utytułowany Szwajcar Fabian Cancellara. To drugi złoty medal olimpijski Spartakusa. Poprzedni zdobył na IO w Pekinie. Drugi w Rio ze startą 47 sekund był Holender Tom Dumoulin, a trzeci na metę przyjechał Brytyjczyk Chris Froome, który stracił 1 minutę i 2 sekundy do zwycięzcy.

Katarzyna Niewiadoma i Anna Plichta zajęły odpowiednio 18. i 19. miejsca w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 29,7 km. Złoty medal i to na trzecich igrzyskach z rzędu zdobyła Kristin Armstrong (USA). Druga czas wykręciła Olga Zabielinskaja (Rosja), która straciła 5,55 s do Amerykanki. Brązowy medal zdobyła Holenderka Anna van der Breggen (+11,38 s)

Po drugiej stronie tarczy są polscy pływacy. Ich występu można określić mianem tragicznych, a tłumaczenia są po prostu śmieszne. To bardzo zastanawiające co dzieje się z polskimi pływakami w Rio. Nagły spadek formy na samych igrzyskach pozwala snuć różne domysły na temat tego dna?

Radosław Kawęcki nasz murowany faworyt do finału, a może nawet medalu na swoim koronnym dystansie 200 m stylem grzbietowym nie zakwalifikował się nawet do półfinału. Do awansu do  półfinału zabrakło 0,03 s. Wcześniej inny nasz faworyt Jan Świtkowski nie zakwalifikował się do półfinału na 200 m stylem motylkowym. Zabrakło mu 0,01. Bez komentarza!

Hanna Łyczbińska w 1/16 olimpijskiego finału florecistek wygrała z wicemistrzynią świata Carolin Gołubicki (Niemcy) 14 do 9. W następnej walce przegrała z późniejszą wicemistrzyni olimpijska Włoszka Elisa di Francisca.

Michale Phelps pnie się na wyżyny niemożliwego. Amerykanin zdobył już 25 krążków, w tym 21 złotych na Igrzyskach Olimpijskich. Licznik z medalami jeszcze pracuje! W pływaniu kobiecym trwa dominacja Katinki Hosszu. Węgierka zdobyła w Rio już trzecie złoto.

Wydarzeniem na IO w Rio był pierwszy medal sportowca, który występował pod flagą olimpijską. Fehaid Aldeehani zwyciężył w konkurencji trapu podwójnego.

W środę liczyliśmy na medal w wioślarstwie na torze regatowym Lagoa Stadium. Niestety tor był zalany deszczem, a do tego wiał silny wiatr. Z jego powodu odwołane zostały wyścigi wioślarskie, ale nadal wszyscy czekamy na finał z udziałem naszej żeńskiej i męskiej czwórki podwójnej. Czekamy na medal!.

Coraz bliżej do wyeliminowania podnoszenia ciężarów z igrzysk olimpijskich i upadku tej dyscypliny ... no właśnie, czy jeszcze sport?  Kolejny przypadek dopingu. Tym razem z udziałem reprezentantki Tajwanu Lin Tzu-chi, która miała pozytywny wynik testu antydopingowego i nie została dopuszczona do startu w kategorii 63 kg. 28-letnia sztangistka jest byłą rekordzistką świata.

Farsa z polską dopingową sztangą powoli rozkręca się. To już skandal do kwadratu. W Polsce były próbki z badań antydopingowych Tomasza Zielińskiego, które leżały i nie miał ich kto przebadać. Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie to żenada. Opowiadają w mediach jakieś farmazony o popsutej aparaturze. W to mogą uwierzyć tylko naiwni.

Zdobywcy medali olimpijskich w piątym dniu (10 sierpnia) Igrzysk XXXI Olimpiady Rio 2016: