poniedziałek, 15 sierpnia 2016

poniedziałek, sierpnia 15, 2016
Igrzyska w Rio przekroczyły już półmetek, a Polska reprezentacja olimpijska nie może pochwalić się wielkimi osiągnięciami. Chwała tym, którzy zdobyli medale i osiągnęli życiowe wyniki, ale coś nie jest tak jeżeli chodzi o polskich sportowców. Generalnie spodziewaliśmy się dużo lepszych wyników ... a spotkała nas afera dopingowa.

Piotr Myszka o jeden punkt za daleko ...w Rio
W dziewiątym dniu zmagań o medale spodziewaliśmy się, że będący praktycznie cały czas na medalowym trzecim miejscu Piotr Myszka, żeglujący w klasie RS:X sięgnie po brązowy medal. Spotkał nas zawód, a przede wszystkim naszego zawodnika, który stracił brązowy medal w ostatnim finałowym wyścigu. Wyprzedził go Francuz Pierre Le Coq, który przypłynął w ostatnim wyścigu 2 pozycje przed Polakiem. Myszka zakończył start w RS:X na czwartym miejscu. Przegrał z Francuzem brązowy medal o 1 punkt!

Królowa sportu powoli rozkręca się. W pierwszym biegu półfinałowym na 800 metrów Marcin Lewandowski dobiegł do mety na trzecim miejscu z czasem 1:44.56. To najlepszy czas w sezonie naszego zawodnika i jak się potem okazało pierwszy rezultat wśród zawodników, którzy nie zajęli dwóch pierwszych miejsc w biegach półfinałowych. W ten sposób Marcin Lewandowski awansował do olimpijskiego biegu finałowego na 800 m jako szczęśliwy przegrany. Niestety, ale Adam Kszczot nasza nadzieja na medal na 800 m zajął w swoim półfinale trzecie miejsce i nie awansował do finału olimpijskiego. Nasz średniodystansowiec uzyskał dziewiąty czas półfinałów 1.44,70.

Mo Farah obronił złoty medal na 10 000 metrów z Londynu. Bez komentarza!

Jemima Jelagat Sumgong została mistrzynią olimpijską w maratonie. Kenijka pokonała trasę maratonu w 2:24.04. Srebrny medal wywalczyła reprezentantka Bahrajnu Eunice Jepkirui Kirwa (2:24.13), a trzecia była Etiopka Mare Dibaba (2:24.30). Dobrze pobiegły Polki. Iwona Lewandowska (2:31.41) zajęła 21 miejsce, Monika Stefanowicz (2:32.49) była 23.

Występ Polaków na pływalni olimpijskiej można podsumować jednym słowem: tragedia!
Czy były w historii tak nieudane IO w wykonaniu polskich pływaków? Ani jednego miejsca w finale ... chyba nie mylę się?

Również zapaśnicy w stylu klasycznym nie popisali się ... bo żaden nie wywalczył kwalifikacji olimpijskiej. Zapasy styl klasyczny były wizytówką polskiego sportu przez dziesiątki lat. 20 lat emu w Atlancie zdobyliśmy 3 złote medale.

Nie milkną echa dopingowej afery z udziałem braci Zielińskich. Wypowiedział się w tej sprawie Paweł Fajdek, którego słowa zaskoczyły niektórych obserwatorów i kibiców sportu w Polsce ... "Cała sytuacja jest bynajmniej dziwna, trudno mi cokolwiek wyrokować. Nie jest to mój sportowy związek, nie siedzę tam i nie wiem, co się dzieje. Z roli obserwatora wygląda to przynajmniej trochę podejrzanie. Tyle kontroli, wszystkie wyniki ok i nagle się okazuje, że są jakieś środki w organizmie, które brzmią komicznie"

Bo to wygląda komicznie. IO w Rio wyglądają coraz bardziej komicznie. Wielu sportowców, których od lat nikt nie widział na zawodach nagle wygrywają i to w jaki sposób ... To jak w tej piosence "pojawiasz się i znikasz". Wygląda na to, że doping high-tech jest dostępny dla wybranych sportowców. Niektórych "łapią", aby dać gawiedzi coś na pożarcie. Może tak nie jest, ale tak to widzę. Przykro mi!

Zdobywcy medali olimpijskich w 9. dniu (14 sierpnia) Igrzysk XXXI Olimpiady Rio 2016: