facebook

czwartek, 11 sierpnia 2016

czwartek, sierpnia 11, 2016
Kolejny dzień na IO w Rio bez medalu dla Polski. Powoli staje się irytujące oglądanie porażek polskich sportowców na IO.

Siatkówka mężczyzna to wizytówka polskiego sportu
Światełko w tunelu to nasi siatkarze, ale też trzeba mieć na uwadze, że turniej dopiero rozpoczął się, a poza nami mecze z najsłabszymi rywalami w grupie ... najsłabszymi teoretycznie ;)

Po niezwykle zaciętym meczu Polscy siatkarze pokonali Iran 3:2 (25 - 17 25 - 23 23 - 25 20 - 25 18 - 16). Po pierwszych dwóch setach wydawało się, że trzeci set będzie tylko formalnością ,,, ale tak nie stało się. Potwierdziła się stara siatkarska prawda, że jak nie wygrywasz w trzech setach, to męczysz się w pięciu. Całe szczęście, że nie sprawdziła się "hardcorowa" odmiana tego powiedzenia, bo w piątym secie Irańczycy mieli piłki meczowe.

RS:X. Piotr Myszka we wtorek dwa razy był drugi, a w trzecim wyścigu tego dnia zajął trzecią pozycję. W klasyfikacji generalnej jest trzeci. Nasz mistrz świat ma wielką szansę na medal, ale do końca zawodów jeszcze wiele wyścigów.

Grzegorz Hedwig ukończył półfinał na 12. miejscu i nie awansował do finału C-1 w kajakarstwie górskim.

Polacy nie zakwalifikowali się do finału 4x200 m stylem dowolnym. Ostatecznie Biało-Czerwoni uzyskali 10. rezultat. Fenomenalnie popłynął Kacper Majchrzak, który w całej stawce (64 zawodników) uzyskał drugi czas.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała drugi mecz na turnieju w Rio. Tym razem lepsi okazali się Niemcy, którzy pokonali Polaków 32:29 (16:14). Mecz w wykonaniu Polaków był zdecydowanie lepszy, niż z Brazylią. Jednak w decydujących chwilach nie zdołaliśmy wyjść na prowadzenie. Chwile przestojów w meczu Niemcy wykorzystywali na odskoczenie o kilka bramek. Stoimy pod ścianą! Teraz trzeba wygrać trzy mecze po kolei? Teoretycznie najsilniejsi rywale już poza nami (mistrz Europy i gospodarz Igrzysk). Jednak biologii nie oszuka się. Reprezentacja Polski składa się ze wspaniałych szczypiornistów, którzy przez lata przysporzyli nam wiele radości, ale jest to wiekowa drużyna. To z jednej strony atut, ale z drugiej strony jak długo można motywować się do maksymalnego wysiłku? Szanse jeszcze są, ale medal wydaje się mission: impossible!

Zdobywcy medali olimpijskich w czwartym dniu (9 sierpnia) Igrzysk XXXI Olimpiady Rio 2016: