niedziela, 24 marca 2013

niedziela, marca 24, 2013
Na linii startu 8.Półmaratonu Warszawskiego stanęło 10 142 osób, a aż 10 074 ukończyło bieg w wyznaczonym limicie czasowym. To rekordowego osiągnięcie tej imprezy. Niestety, ale pogoda nie dopisała i biegacze musieli pokonać trasę półmaratonu w iście zimowych warunkach. Mimo, że jest już kalendarzowa wiosna, to aura nie dopisała. Było szaro, zimno, a naokoło trasy leżał śnieg.

Bieg wygrał Martin Mukele z Kenii, który 21-kilometrową trasę po ulicach Warszawy przebiegł w czasie 1:02:49. Drugie miejsce zajął Etiopczyk Abrha Asefa. Najlepszy z Polaków Marcin Chabowski zajął czwarte miejsce. Wśród kobiet wygrała Polka Olga Kalendarova-Ochal z czasem 1:14:04.

Bieg wystartował punktualnie o godzinie 10. z mostu Poniatowskiego. Trasa wiodła po ulicach lewobrzeżnej Warszawy, a meta była usytuowana na błoniach Stadionu Narodowego.