czwartek, 28 kwietnia 2016

czwartek, kwietnia 28, 2016
Atlético Madryt pokonało 1:0 Bayern Monachium w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów edycji 2015/2016. Jedynego gola na Estadio Vicente Calderón zdobył Saul Niguez po przepięknej akcji w trakcie której przedryblował czterech piłkarzy Bayernu.
Totalny futbol Diego Simeone

To był mecz, którego nie spodziewali się ani kibice, ani piłkarze Bayernu Monachium.

Piłkarze Diego Simeone całkowicie zaskoczyli Bawarczyków w pierwszej połowie. Czym zaskoczyli? Futbolem totalnym. Determinacja i zajadłość z jaką walczyli z niemiecką drużyną w pierwszej połowie była porażająca.

Piłkarze Simeone nie mogli jednak wytrzymać przez cały mecz gry na tak wysokim poziomie emocji. W końcu piłkarze Bayernu przejęli inicjatywę, której nie oddali do końca meczu. Jednak waleczne serce piłkarzy Atlético Madryt dawało się we znaki Bawarczykom w każdej sekundzie meczu.

W pewnym sensie w odniesieniu sukcesu piłkarzom z Madrytu pomógł sędzia Mark Clattenburg, który pozwalał na wiele, a nawet zbyt wiele. Mark Clattenburg pozwolił na bardzo ostrą grę, miejscami brutalną.

W drugiej połowie piłkarze z Monachium otrząsnęli się z zaskoczenia i próbowali przyjąć grę Atlético Madryt. Jednak wyczuwało się, że nie są do tego psychicznie przygotowani. Bayern przeważał prawie w każdym aspekcie gry, ale to Diego Simeone wyprowadził w pole Pepa Guardiolę.

Gra jeszcze się nie skończyła. Ciekawe czym zaskoczy Simeone w rewanżu? Na totalny futbol Bayern będzie już przygotowany. Szykuje się wyśmienity mecz.

W porównaniu z wcześniejszym półfinałem Citizen z Realem Madryt, mecz Atlético - Bayern był z innej Ligii Mistrzów. Mecz oglądało się, jak filmowy thriller. Czas w tym meczu biegł w przyspieszonym tempie.