niedziela, 29 września 2013

niedziela, września 29, 2013
Dzisiaj w Warszawie odbył się 35. PZU Maraton Warszawski. Maraton Warszawski to najważniejsza biegowa impreza roku w Polsce. Z dystansem 42 195 metrów zmierzyło się dziś 8672 zawodników. To trochę więcej niż rok temu. Najszybszym zawodnikiem został Yared Shegumo (Polska), który dystans maratonu pokonał w czasie 02:10:34. W zeszłorocznym maratonie Yared Shegumo zajął drugie miejsce z czasem 2:15.26 Najszybsza wśród kobiet była Goitetom Haftu Teshema (Etiopia) z czasem 02:29:32.

Według mojej oceny zainteresowanie maratonem wśród publiczności było sporo mniejsze, niż rok temu. Stadion Narodowy został zamieniony w bastion. Przy każdym wejściu na wchodzących czyhało stado ochroniarzy i zapory bramkowe. Szukanie wszędzie zagrożeń doprowadza niektórych do paranoi. W tym roku obejrzałem maraton na trasie wokół Narodowego. Było całkiem spokojnie, a na trasie ... bardzo mało widzów.