czwartek, 15 października 2020

czwartek, października 15, 2020

Po zwycięstwie 5:1 nad reprezentacją Finlandii i bezbramkowym remisie z Włochami w lidze Narodów, piłkarska reprezentacja Polski zwyciężyła Bośnię i Hercegowinę 3:0 w kolejnym meczu Ligi Narodów. Mecz odbył się na na Stadionie Miejskim we Wrocławiu i zgromadził 10 000 kibiców ... więcej osób z powodu obostrzeń związanych z pandemią nie mogło wejść na stadion.

To była dobry, a nawet bardzo dobry mecz Polaków. W końcu Robert Lewandowski otrzymał wsparcie od pozostałych reprezentantów, co przełożyło się na gole naszego reprezentanta i wynik końcowy meczu.  Początek meczu dla Roberta Lewandowskiego może nie był zbyt udany - strzał nad bramką w stu procentowej sytuacji, a potem strzał w poprzeczkę.

Kluczowym momentem spotkania był faul na Lewandowskim w 14 minucie meczu, gdy nasz reprezentant wychodził na czystą pozycję. Czerwona kartka dla Anela Ahmedihodzicia miała fundamentalne znaczenia dla  dalszego przebiegu meczu.. Polacy to wykorzystali, zdobywając jeszcze dwa gole przed przerwą w 40. i 52. minucie. Pierwszą bramkę zdobył Robert Lewandowski, a potem po znakomitym podaniu Lewandowskiego  gola zdobył Karol Linetty. Kolejną bramkę po przerwie zdobył Robert Lewandowski po podaniu Mateusza Klicha. Po tym meczu reprezentacja Polski objęła prowadzenie w grupie 1, dywizji A Ligii Narodów.

Dwa gole zdobyte w tym meczu przez Roberta Lewandowskiego oznaczają, że jego dorobek reprezentacyjny wynosi obecnie 63 bramki. W ten sposób w klasyfikacji wszech czasów na liście najlepszych strzelców reprezentacji  wyprzedził Zlatana Ibrahimovica i Luisa Suareza (62 bramki).

Polska - Bośnia i Hercegowina 3:0 (2:0)

Bramki: Lewandowski (40, 52), Linetty (45+1).
Sędzia: Craig Pawson (Anglia)

Polska: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora (72. Bartosz Bereszyński), Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca - Karol Linetty, Jacek Góralski - Kamil Jóźwiak (72. Michał Karbownik), Mateusz Klich (64. Krzysztof Piątek), Kamil Grosicki (54. Damian Kądzior) - Robert Lewandowski (58. Arkadiusz Milik)

Bośnia i Hercegowina: Ibrahim Sehić - Branimir Cipetić, Anel Ahmedhodzić, Sinisa Sanicanin, Sead Kolasinac - Gojko Cimirot, Amir Hadziahmetović (74. Haris Hajradinović), Miralem Pjanić (33. Dennis Hadzikadunić) - Edin Visca (58. Amer Gojak), Edin Dżeko (58. Smail Prevljak), Rade Krunić (74. Deni Milosević).