piątek, 14 lutego 2014

piątek, lutego 14, 2014
1
Dzisiejszy dzień to dzień fetowania w Polsce wczorajszego wielkiego sukcesu Justyny Kowalczyk. W siódmym dniu igrzysk mieliśmy szanse na medal w biegu biathlonowym pań. Jednak po wcześniejszych biegach naszych zawodniczek wiadomo było, że są to tylko szanse iluzoryczne ... i tak też się stało. Bohaterami dnia byli Darya Domracheva i Dario Cologna, którzy zdobyli już drugi złoty medal na tych igrzyskach.

Dario Cologna
Medaliści siódmego dnia igrzysk w Soczi:
Biathlon, bieg indywidualny kobiet na 15 km
Darya Domracheva / Białoruś 43:19.6
Selina Gasparin / Szwajcaria +1:15.7
Nadezhda Skardino / Białoruś +1:38.2

Dziesiątą lokatę zajęła Krystyna Pałka, która co prawda dobrze strzelała (jedno pudło), ale słabo biegła. Podobnie Monika Hojnisz, która również zaliczyła jedno pudło i ostatecznie zajęła 12 miejsce.

Elena Nikitina / Rosja +1.41

W dniu dzisiejszym odbyły się kwalifikacje do konkursu na dużej skoczni w Soczi. Wszyscy nasi reprezentanci uzyskali awans. Najlepiej skakał Maciej Kot (126 m), który zajął dziewiąte miejsce. Wiewór nie skakał rewelacyjnie, ale skok na 118 metrów dał mu awans z 27. miejsca. 13. miejsce zajął Jan Ziobro, który uzyskał 123 metry. Nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch zrezygnował z udziału w kwalifikacjach.