środa, 12 lutego 2014

środa, lutego 12, 2014
2
Czwarty dzień Igrzysk w Soczi przypomniał nam, jak to dawniej bywało z polskimi reprezentantami na zimowych igrzyskach. Pełne rozczarowanie. Tak było w przeszłości na wielu zimowych igrzyskach, gdy Polacy niczego nie byli w stanie wywalczyć. Natomiast inni robią to, co zawsze. Pełne status quo!

Co dzieje się z Justyną Kowalczyk? Nie wystąpiła w sprincie. Wśród polskich kibiców panuje ogromna niepewność co do dalszych startów Polki w Soczi. Wszystko jednak wskazuje na to, że Justyna Kowalczyk wystąpi w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną. Polka ma złamaną stopę. Czy jest w stanie cokolwiek zdobyć startując z blokadą? Czy to ma sens? W przypadku Justyny Kowalczyk można mówić o wielkim pechu.

Reprezentanci Polski odnotowali obecność w czwartym dniu Igrzysk w Soczi  .. i nic poza tym.  Jako antidotum na pełne rozczarowanie polecam widok Soczi. Soczi jest piękne!
Medale rozdano już w 25 konkurencjach. Oto medaliści czwartego dnia Igrzysk w Soczi:
Biathlon, bieg pościgowy kobiet
Darya Domracheva / Białoruś 29:30.7
Tora Berger / Norwegia +37.6
Teja Gregorin / Słowenia +42.0

Miało być pięknie, a było, jak zawsze. Polki rozczarowały. Monika Hojnisz zajęła 19. miejsce ze stratą 1.43,3. Weronika Nowakowska-Ziemniak była 20, a Krystyna Pałka zajęła 34. miejsce. Magdalena Gwizdoń przybiegła na 38. miejscu.

Biegi narciarskie, sprint kobiet
Maiken Caspersen Falla / Norwegia 2:35.49
Ingvild Flugstad Ostberg / Norwegia +0.38
Vesna Fabjan / Słowenia +0.40

Sensacja? W finale nie wystąpiła ani Marit Bjoergen, która w półfinale miała upadek, ani Kikkan Randall, która odpadła w ćwierćfinale.

Łyżwiarstwo szybkie kobiet 500 m
Sang Hwa Lee / Korea Południowa 74.70 RO
Olga Fatkulina / Rosja +0.36
Margot Boer / Holandia +0.78

Koreanka Sang-Hwa Lee zdobyła nie tylko złoty medal w na dystansie 500 metrów, ale również pobiła  rekord olimpijski na tym dystansie. W drugim biegu osiągnęła czas 37,28 s.